U drami Vučjak dominantna je tema neprilagođeni pojedinac, mladi intelektualac koji se buni protiv društvene hipokrizije što vlada u intelektualnom i novinarskom miljeu Zagreba; odlazeći na selo, on se nada da će pobjeći od otuđenosti urbanog života; vraćajući se prirodi i rousseauovskim »dobrim divljacima«, on očekuje realizaciju autentične egzistencije; međutim, suočava se s istom hipokrizijom, samo u primitivnijem obliku.
Zbivanja u drami Galicija prostorno su i vremenski koncentrirana na jednu noć u galicijskom selu gdje su smještene »komanda većeg samostalnog detašmana ekselence Hahnencamp« i »komanda ,pukovnik Živanović‘«, a fabularno organizirana oko vješanja stare, neimenovane seljakinje koja je pljunula na pukovnika jer su joj njegovi vojnici oteli i posljednju kravu.
Golgota je polit. drama koja, srodna istodobnim teatarskim i dramskim ostvarenjima Tollera, Junga, Piscatora te sovjetskih pisaca i redatelja, ali i neovisna o njima, tematizira stanje u evr. radničkom pokretu nakon oktobarske revolucije, sukobe i rascjepe u Drugoj i Trećoj internacionali. Osnovni politički - i dramski - sukob u Golgoti nije sukob dviju klasa, tj. radnika i buržoazije, nego sukob koji je nastao i razvija se unutar radničke klase i radničkog pokreta.
7,00 KM
Web dizajn: VirtualDizajnStudio